Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 8 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 8 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Urbana Gerila

Go down 
+2
Jugoslav
Mirza
6 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime17th July 2008, 20:42

Drug s foruma ima interesantnu ideju. Mi smo razmatrali reformu Juge koristeći se mirnijim načinima, njegovi su sušta suprotnost. Molim druga da nam u detalju opiše svoju ideju.

Druže, izvoli.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime17th July 2008, 20:52

Moja ideja nije interesantna, slobodno vi pokusajte mirnim metodama srusiti vlast. Samo kazem da to nije moguce. Vec je Marx kazao da burzoazija se nece samo tako odreci svoga polozaja, nego da ce se latiti svih sredstava. Drzava kontrolira policiju, vojsku, a sve sto mi imamo je snaga volje. Nazalost to nije dovoljno. "Za mene kao revolucionara svako je sredstvo povoljno, kako ono najnasilnije tako i ono najmirnije"-ENGELS Ali sada mi nismo u mogucnosti da mirnim sredstvima se borimo. Ja sam za: JEDINO REVOLCIJOM!!! Onaj ko se neslaze samnom, ok. Samo cu ga smatrati utopistom i revizionistom. Svoju cu ideju izlozit kada mi neko izlozi svoju metodu o : MIRNOM ULASKU U SOCIJALIZAM?!!!

DRUGARSKI POZDRAV
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime17th July 2008, 21:07

Pacifism, the preaching of peace in the abstract, is one of the means of duping the working class.- LENJIN
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime17th July 2008, 21:24

Bojim se da drug ”Titov Partizan” ima pravo.
Kapitalisti ce koristiti sva sredstva da ostanu na vlasti.
Prednost mirnih akcija kao sto je odbijanje placanja poreza je to sto ce ih naterati da pokazu pravo, brutalno lice. Ali kad se budu osecali ozbiljno ugrozenim koristit ce nasilje. Bojim se da je nasilje neizbezno.
Kad bismo mi krenuli razbijati izloge i pucati na policijske stanice predstavili bi nas kao „huliganima“ i „teroristima“ i lako bi dobili uspavanu srednju klasu uz sebe.
Ali ako ih prvo izprovociramo mirnim akcijama da ukidaju ljudska prava, simpatije srednje klase bi trebale preci na nasu stranu, posto su i oni pogodjeni.
Onda, kad budu shvatili da je ozbiljno, sledi nasilje.
Mi moramo biti spremni na to.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime17th July 2008, 23:08

Red Dog (citat):
Bojim se da drug ”Titov Partizan” ima pravo.
Kapitalisti ce koristiti sva sredstva da ostanu na vlasti.
Prednost mirnih akcija kao sto je odbijanje placanja poreza je to sto ce ih naterati da pokazu pravo, brutalno lice. Ali kad se budu osecali ozbiljno ugrozenim koristit ce nasilje. Bojim se da je nasilje neizbezno.
Kad bismo mi krenuli razbijati izloge i pucati na policijske stanice predstavili bi nas kao „huliganima“ i „teroristima“ i lako bi dobili uspavanu srednju klasu uz sebe.
Ali ako ih prvo izprovociramo mirnim akcijama da ukidaju ljudska prava, simpatije srednje klase bi trebale preci na nasu stranu, posto su i oni pogodjeni.
Onda, kad budu shvatili da je ozbiljno, sledi nasilje.
Mi moramo biti spremni na to.

SLAZEM SE, NES KAO U NJEMACKOM KAD SU 1968 BILI MIRNIM PROSVJEDIMA PROBUDJENI PA JE OSNOVAN POSLIJE RAF!!!
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 01:32

Negdje sam već pisao da ni jedna JEDNA (ovo nije štamparska greška) taktika ili metoda nije dovoljno dobra. Samo je za urbanu gerilu teže naći pristalice, jer za to ipak trebaju ljudi koji su hrabri i voljni žrtvovati sebe u ime cilja.
Znači, preporuka je igrati na kartu mirne neposlušnosti i mirnog kolapsa vlasti, ali OBAVEZNO biti spreman na prolivanje krvi jer, kako je rečeno, kapitalista će se grabiti svih sredstava samo da ostane iznad vode, a mi imamo zadatak da ga na sušto dno bacimo, kako tako!
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 02:18

revolucija se po defaultu desava nasilnim putem. kapitalisti se nece odreci svoje moci tek tako.

to je stvar koju najvise zameram modernim trockistima i parekonomistima

verovanje da ce se menjanjem sistema kroz institucije istog je idiotluk

izbori...HAHA

menjanje zakona....HAHA

kapitalizam je pustio korene u sve sfere drusva i nao svaki korov,treba se ISCUPATI

a ne moliti da ode sa nase njive

jer mu to genetski ne pogoduje
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 02:25

Zaboravljaš da je narodu dosta pušaka, gelera i mina. Malo je onih koji bi to slijedili, iako jeste tačno da korov neće sam otići.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 02:31

Kad narodu bude dosta kapitalista, latit ce se oruzja!!

Ali moram nes prigovorit!; kad kazem revolucija nemislim odmah na nasilje!!
Oktobarska je provedena bez skoro kapi prolivene krvi!!
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 02:52

Kad se oni late oružja, i mi ćemo!

Nećemo krv prolivat prvi, kada oni samo pomisle, udarit treba svim silama.


(I dalje pričamo po pretpostavci.)
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 02:58

AKO SE ONI PRVI LATE ORUZJA MOZDA CE BITI KASNO ZA NAS!!!
TREBAMO MIRNO ZAPOCET ALI IMATI ORUZJE U ZALEDJU, I CEKATI KO CE PRVI!
AKI BUDEMO IMALI DOBRO PRILIKU MORAT CE MO PRVI!!!
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 03:14

Mediji su jako oružje, ako nas u svijetu predstave kao teroriste ili neki novi vid prijetnje... Ipak ovo nije ono doba, sada bi se UN i USA i ostali svuda mješali...
Malo je to pipljiv posao.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 03:23

ALI AKO BUDEMO ISLI SAMO SA CVIJECEM NA NJIH ONI CE NAS RAZBIT I PRIJE NEGO STO SMO ISTA ZAPOCELI!! SAMO SA PUSKAMA U RUKAMA I UZ POTPORU MASA!!!!!!; MI MOZEMO POBIJEID!!

AKO BUDEMO ISLI MIRNIM METODAMA BIT CE MO KAO DA GLAVOM LUPAMO OD ZID!!! PRVO STECI POTPORU MASA A ONDA REVOLUCIJA!!!!!

DRUGARSKI POZDRAV!!;SF-SN
Na vrh Go down
masha
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
masha


Female
Broj poruka : 163
Godina : 65
Mjesto : Tuzla
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-07

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 10:09

Ja sam za mirno rjesenje. U toj borbi mora se biti spremno za borbu koja ne ide samo mirnim putem. Ako se krene samo sa oruzanom borbom svijet ce biti protiv nas to.
Na vrh Go down
http://www.titanik.bloger.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 11:46

IDEJA DA CE MO MIRNO U SOCIJALIZAM JE NEMOGUCA!!! TO SU CAK JOJ I MARX I ENGELS I LENJIN JOS USTVRDILI! SAMO REVOLUCIJOM MI MOZEMO DA SKRSIMO REAKCIJU BURZOAZIJE!! JUGA NIKADA NECE NESTATI BEZ REVOLUCIJE, TO VAM MOGU SIGURNO TVRDITI!!!! AKO BUDETE STVARALI MIRNIM PUTEM, MORAT CE TE U SURDNJU SA SOCIJALISTIMA I LIJEVIM LIBERALIMA!!! DAT CU VAM PRIMJER: SPANIJA- TAMO SU KOMUNISTI SA SOCIJALISTIMA I ANARHISTIMA MIRNO DOSLI NA VLAST, ALI NISU UVELI PROLETERSKU DEMOKRACIJU NEGO ZADRZALI BURZUJSKU!! KAPITALISTI SU PREZIVILI JER IH SAMO REVOLUCIJA MOZE SKRSITI. SVE ONO STA SU SPANCI DOBILI MIROM TO SE IZGUBILI U RATU ZBOG TOGA STO SE NISU OBRACUNALI SA BURZOAZIJOM!!! JUGOSLAVIJE BEZ REVOLUCIJE NECE BITI!! TO SI MORETE OTPISATI! NIKADA SE NIGDJE NIJE DOGODIO MIRAN ULAZAK U SOCIJALIZAM!! ZATO STO JE NEMOGUC! A ONI KOJI PRICAJU O TOME KAKO JE DOSTA UMIRANJA I UBIJANJA, E PA VAMA CU CITIRAT SAMOGA SEBE: TKO NEBI SVOJ ZIVOT DAO ZA JUGOSLAVIJU I NEZZASLUZUJE DA U NJOJ ZIVI. KAO STO SAM REKO MI NEMOZEMO KOROV ZAMOLITI DA ODE SA NASE NJIVE VEC GA TREBA ISCUPAT, I TO SVAKI NJEGOV DJELIC!! TO SE SAMO MORE U REVOLUCIJI, SVE OSTALO JE UTOPIJA!! AKO NESHVATITE TO VAS POKRET CE SE PRETVORIT U SAMO PLAKANJE ZA JUGOSLAVIJOM BEZ ICEGA KONKRETNOG ZA NJENOM STVARANJE!!!

DRUGARSKI POZDRAV
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 12:00

Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 13:21

Pametno sročeno.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 13:21

HEHE, ZNAM, HEHE, IPAK SAM REVOLCIONAR U DUSI... KAD BI IMAO!!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 13:54

SLOBODNO POISTOVJETITE SA NASOM SITUACIJOM!!!


Manifest za oružanu akciju


Drugovi iz magazina 883, nema svrhe pokušavati da se objasni pravi put nepoštenim ljudima. Radili smo to jako dugo. Kupljenim intelektualcima, seronjama, sveznalicama nemamo više šta da objašnjavamo u vezi sa akcijom oslobađanja Andreasa Badera, dužni smo objašnjenje samo onom moguće revolucionarnom delu.


Vi, drugovi iz magazina 883, morate da objasnite akciju oslobađanja Andreasa Badera mladima iz kvarta Markiš, mladim ženama Ejhenhofa, Olenhaua, Helgensija, mladima iz sirotišta, i iz Zelene Kuće, Kefergrunda. Morate je objasniti velikim porodicima, mladim radnicima i nadničarima, radnim ženama Simensa i AEG Telefunkena, SEL-a i Osrama, udatim ženama radnicama koje da bi prehranile decu moraju i da prose - njima!

Morate objasniti akciju onima koji dobijaju nadnice za eksplataciju koje trpe, koji ne dobijaju nadnicu dovoljnu za pristojan život, za prosečnu potrošačku korpu, za uslove štednje, za kredit, za mali porodični automobil. Onima koji ne mogu sebi priuštiti sve ove stvari, onima koji ne mare za njih. Onima koji su shvatili laž svih obećanja o lepšoj budućnosti koji su im pričali njihovi vaspitači i učitelja i poslodavci i socijalni radnici i majstori i sindikalni fukcioneri i predsednici opština i koji se još samo plaše policije. Njima - a ne malograđanskim intelektualcima - vi, drugovi iz magazina 883, morate reći: dosta je bilo, ovo je početak, oslobađanje Andreasa Badera je samo početak. Kraj policijske vlasti je na vidiku! Njima morate reći da pravimo Crvenu armiju, to je njihova armija. Oni neće pitati glupava pitanja, a zašto baš sada? Oni koji imaju hiljade obijenih pragova kancelarija iza sebe, hiljade sati provedenih u čekanju u redovima, hiljade čekaonica, hiljade datuma kada im je nešto obećano, a ništa nije ostvareno. Oni ne postavljaju pitanje, zašto baš sada? Njima!

Naravno, oni ne veruju ni u jednu izgovorenu reč, ako vi sami niste sposobni da distribuirate novine pre nego što budu zaplenjene. Zato što ne morate da agitujete među levičarskim prevarantima, već među objektivnim levičarima, morate da izgradite prodajnu mrežu koje se svinje ne mogu dočepati. Nemojte pričati gluposti i reći da je isuviše teško. Akcija oslobađanja Andreasa Badera nije bio lak posao.

Šta znači, zaoštriti sukob? To znači: ne dopustiti da se bude uništen. Zato mi pravimo Crvenu Armiju. Iza roditelja stoje učitelji, omladinske vlasti, policija. Iza nadničara stoji poslodavac, kadrovska služba, služba obezbeđenja fabrike, socijalna služba, policija. Iza upravnika zgrade stoji birokrata, vlasnik zgrade, nalog za izvršenje, policija. Naravno, mašiće se za službeni pištolj, za suzavac, za ručne granate i mašinske puške. Naravno, da će posegnuti za sredstvima represije, jer ako ne, bi će zaustavljeni. Naravno, vojnici u Vijetnamu se obučavaju za gerilsku borbu, Zelene Beretke se obuču u tehnikama mučenja. Pa šta? Naravno, kazne političkim zatvorenicima se povećavaju. Morate objasniti da Socijaldemokratsko ćubre pomaže imperijalizmu, uključujući sve te Nojbauere i Vestmorelandse, Bon, Senat, Savet, Omladinski savet i lokalne samouprave, da će sva ta prljava banda dozvoliti da bude uključena u sistem, da bude vučena za nos, da bude savladana, da bude zaplašena, da bude savladana bez borbe. Objasnite da Revolucija neće biti Uskršnja šetnja, da će svinje posegnuti sa svim mogućim sredstvima represije. Zbog zaoštravanja sukoba, stvaramo Crvenu armiju.

Bez zajedničkog rada na stvaranju Crvene armije, svaki sukob, svaka politička akcija na radnom mestu, u Vedingu i u kvartu Markiš i u Ploetcu i u sudnici degenerisaće se u reformizam, tj. samo u bolje načine za disciplinovanje, bolje načine za zastrašivanje, bolje načini za eksplatacije. To uništava ljude, ali ne uništava ono što uništava ljude. Bez stvaranja Crvene Amije, svinje će nastaviti, nastaviće sa zatvaranjem, otpuštanjem, zaplenama, pretnjama, ubistvima, dominiranjem. Spustiti sukob na niži novo znači na oni ne mogu više da rade ono što oni žele, već će raditi raditi ono što mi želimo.

Morate objasniti onima koji nemaju ništa od eksplatacije Trećeg sveta, od uvoza persijske nafte, od trgovine bolivijskim bananama, od prodaje južnoafričkog zlata, da ne se mogu identifikovati sa ekplatatorima. Oni razumeju da ono što se sada pokreće, već je dešava u Vijetnamu, Palestini, Gvatemali, u Ouklendu i Votsu, na Kubi i u Kini, u Angoli i Njujorku.

Svatiće, ako im objasnite da akcija oslobađanja Andreasa Badera nije izolovan incident, da nikada to nije i bila, već prva akcija te vrsta u Nemačkoj. Njima!

Ne sedite više na tim prljavim, iscepanim sofama i sanjarite, poput sitnih dušica. Izgradite distributivnu mrežu, pustite da seronje lažu, socijalni radnici da se uvlače sistemu, pustite te gomile. Izađiteu radničke kvartove i među velike porodice, među proletere i proleterke, među one koji jedva čekaju da budu uključeni u akciju. Oni će sami sebi izabrati vođe. Ne dopustite da budete uništeni, učite od onih koji ne dozvoljavaju da budu uništeni, jer oni razumeju više od vas.

Neka se klasna borba razvija! Neka se proleterijat organizuje! Neka oružani otpor počne! Stvorimo crvenu armiju! Živela ideja gradske gerile!


(objavili Frakcija crvene armije maja 1970. godine)
Na vrh Go down
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 17:11

ja se slažem s drugom Adminom...ljudima ovdje je vise dosta ubijanja...bilo je toga previse!! treba pokusati mirnim putem da rijesimo to
e ako ne moze...spreman sam se i zrtvovati...kakva bi to bila cast!!!
Naprijed partizani...
SF-SN drugari i drugarice!!!
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 17:58

JOOOOOOJ!!!! VI SE STALNO VRTITE U KRUGU!!! VI SE BOJITE KRVI, VI SE BOJITE SMRTI!! JA VAM DAM ARGIMENTE A VI OPET ISTO!! SAMO MOZETE DA I DALJE MASTATE!!! MIRNO U SOCIJALIZAM!? HAHAHA!!! OBICNA MASTA!!
HAHAHAHAHAHAHAHA!!!!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 18:01

NEMORE MIRNO, TO JE UTOPIJA, TO JE MASTA!!! DA MORE MIRNO DALI BI SMO BILI U OVAKVIM GOVNIMA, I NE TO SAMO MI VEC CITAVI SVIJET!!! KAD VI KAZETE MIRNO, MOGU SAMO DA SE SMIJEM!! NEMA NISTA OD TOGA, JA VAM DAM CINJENICE I ARGUMENETE, A VI OPET DOSTA JE KRVI I UBIJANJA!! AKO TAKO HOCETE, OK, NISTA OD JUGOSLAVIJE, MOZEMO DA UZIVAMO U GOVNIMA U KOJIMA SE TRENUTNO NALAZIMO!!
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 20:49

Recept za revoluciju

Nasi nacionalisticki lideri su nam nedavno pokazali kako se vrsi revolucija:

1. Provokacija
2. Opsada vojske i policije
3. Zauzimanje medija
4. Propaganda

1. Provokacija: Vezivanje ekonomija Slovenije i Hrvatske uz Nemcku. Trazenje od Srbije 80-tih da placa u nemackim markama, iako je zemlja imala svoju valutu, dinar. To je u Srbiji bilo shvaceno kao veoma provokativno, narocito posto je DB upozorila da Nemacka radi na rusenju Jugoslavije. Lojalnost je bila kod neprijatelja Jugoslavije. Nastao je ekonomski haos sa novcanicama od 50 miljardi dinara.
Kad je Slobo pokusao nabaviti sebi podrsku za protivmere u nacionalizmu, mogli su uperiti prstom u njega i tvrditi: „Vidite, on je nacionalista!“, iako je njihov pritajeni nacionalizam isprovocirao njegov otvoreni.

2. Opsada vojske i policje: Milicija je preuzeta postepeno stavljanjem na funkcije nacionalista i proterivanjem jugoslovena. U ekstremnim slucajevima su ljudi bili ubijani, kao na primer sef millicije u Vukovaru, Kir, posto je saradjivao sa JNA i branio stanovnistvo od haranja ludog Mercepa.
U „desetodnevnom ratu“ u Sloveniji je napadnuta JNA koja niti je dobila naredenja niti municije. U Hrvatskoj se je vodila „bitka za barake“ gde je JNA bila prikljestena u kasarne opsadama, danju od strane civila koji su bili izmanipulisani na demonstracije za „mir“ a nocu od strane paravojnih formacija.
Deo provokacije je bio da Milan i Stipe nisu ucestvovali u radu Predsednistva, pa neko vreme niko nije imao nadlestvo da izdaje naredenja JNA.

3. Zauzimanje medija: Tvrdi se da je dovoljno zauzati i zadrzati medije 48 sati, pa ce te stanovnistvo prihvatiti kao novog vladara. Zadnji put je to dokazano u rumunskoj kontrarevoluciji.

4. Propaganda: Nacionalisti su zauzeli medije u svim republika i preterivali do stepena tragikomike. Frontovi i bitke koje nikad nisu postojale, „bacaju srpsku decu lavovima“, „fasisticko-komunisticka armada“, „genocid“ i t d...
Dogadaj koji je zapoceo rat u Bosni je primer toga. Ti ljudi su demonstrirali za Jugoslaviju. Alija je hteo da odcepi Bosnu dok je Karadziceva prva alternativa bila ostanak u Jugoslaviji, a druga Republika Srpska. Ti ljudi su zapravo demonstrirali za Karadzicevu liniju, iako mozda nisu bili svesni toga posto ih mediji nisu obavestili. Ali kad su krenuli prema Holiday Inn-u njegovi telohranitelji su se uspanicili i otvorili vatru na mase. U Alijinim medijima je to bilo predstavljano kao „srbi su otvorili vatru na narod“ i vise nije bilo povratka. Rat je bio cinjenica.

Za provokacju treba duze vremena ali kad su dovoljno izprovocirani i vade oruzje treba zapravo udarati prvi, pre nego sto uopste shvate sta ih je zadesilo.
Ako se priberu i organiziraju, crno nam se pise.
Uradili su nam to jednom i nece oklevati da nam urade to ponovo.
Ali istovremeno su nam dokazali da stari recept za revoluciju jos uvek vazi. Nedavno.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 23:12

NIJE SVAKA REVOLUCIJA ISTA, A RED DOG SA SVOJIM TEKSTOM VRIJEDJA SVE PRAVE REVOLUCIJE!!!
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime18th July 2008, 23:35

Cekaj, bolan...
Nisam ja nameravao biti ironican.
Nameravao sam pokazati na primeru kontrarevolucije koji su principi revolucije.
Posto je kontrarevolucija zadnje sto smo imali.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Sponsored content





Urbana Gerila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Urbana Gerila   Urbana Gerila I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Urbana Gerila
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Rasprave-
Idi na: