Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 10 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 10 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Xp vs Vista ili neki drugi OS

Go down 
+8
Fantom
Dacho
ProVokaToR
Jugoslovenka u srcu
Adi
JUGOSLOVEN80
Mirza
AK47
12 posters
AutorPoruka
AK47
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
AK47


Male
Broj poruka : 187
Godina : 32
Mjesto : Yugoslavia
Posao : administratora
Obrazovanje : u toku...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime24th June 2008, 01:09

Ja još uvijek koristim Xp i zadovoljan sam dosadašnjim radom, Visti ne vjerujem ako nije original a nemam ni konfiguraciju da bi normalno radila, Linux i Mac neznam koristit nit planiram naučit...

Šta vi koristite, da li ste zadovoljni s vašim OS, i vaše mišljenje o operativnim sistemima?
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime24th June 2008, 01:12

XP FTW !
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
JUGOSLOVEN80
Vojnik
Vojnik
JUGOSLOVEN80


Male
Broj poruka : 13
Godina : 43
Mjesto : SR SRBIJA(SAP VOJVODINA)
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-26

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime26th June 2008, 00:44

XP definitivno Very Happy
Na vrh Go down
Adi
Vodnik
Vodnik
Adi


Male
Broj poruka : 85
Godina : 32
Mjesto : Jelah
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime26th June 2008, 00:57

imam u planu Linux,nekad...al mi se nesto ne da...
zasad je XP,preslab mi je comp da bi vista radila kak treba
Na vrh Go down
Jugoslovenka u srcu
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Jugoslovenka u srcu


Female
Broj poruka : 173
Godina : 31
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime30th June 2008, 19:41

ja imam vistu na laptopu...
ma vista je prejaka a ionako je beta(ne na laptopu)
Na vrh Go down
ProVokaToR
Vojnik
Vojnik
ProVokaToR


Male
Broj poruka : 12
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-16

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime16th July 2008, 17:25

Pa sad sve je to relativno ...
Sto se tice neke komparacije XP-a i Viste, vista svakako ima bolje vizualno okruzenje za razliku od xp-a ali isto tako mora se platiti odredjena cena zbog toga. Vista OS zauzima dosta vishe prostara na HD-u nego XP, i potrebno je min 1 GB RAM memorije ne bi li sistem funkcionisao na onaj nacin na koji mi zelimo. Inace gledano sa druge strane dosta propusta je ostalo na visti, uglavnom se radilo na grafickim detaljima sto i nije tako bitno. Tako da ne postoji neka velika razlika izmedju ta 2 OS-a.
Shto se tiche XP-a i uopste (Microsoft Windows) sistema puni su naravno propusta, sigurnosnih rupa, tako da realno gledajuci ne mogu se svrstati u najbolje sisteme. Moj izbor je svakako LINUX OS:po mogucnosti ubuntu ili Red Hat. Dosta su komplikovaniji za koriscenje ali dosta sigurniji.
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime16th July 2008, 17:28

Simplicity FTW ! Razz
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
AK47
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
AK47


Male
Broj poruka : 187
Godina : 32
Mjesto : Yugoslavia
Posao : administratora
Obrazovanje : u toku...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime27th July 2008, 02:45

ma XP je glavni ne treba mi nikakvi specijalni efekti na pcu sto vista ima, a to sto se tice sigurnosti, pa ne radim u NASA ili FBI ha ya. XP je idealan za ovakve kao ja
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Dacho
Vodnik
Vodnik
Dacho


Male
Broj poruka : 89
Godina : 113
Mjesto : Jelah
Posao : ponekad
Obrazovanje : slabo ali bice bolje
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime6th August 2008, 23:44

98 najaci na svijetu ja sam vjerovatno zadnji na svijtu promjenio na XP a na vistu necu ni promjenit
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Fantom
Pocetnik
Pocetnik
Fantom


Broj poruka : 7
Godina : 44
Mjesto : Ozonski omaotac
Posao : radim nista nemam
Obrazovanje : ljubav
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-09-09

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime10th September 2008, 02:32

XP je za mene najbolji.Probao sam vistu i onako nije losa.Brza je od xp,ljepse je vizuelno uradjena.Ima dosta dodataka,ali i stvari koje nerviraju.
Mada sad ima programa koji kad se instaliraju i xp izgleda poput viste.Tako da ako je nekome bitno da izgled xp bude poput viste i takve se stvari rijese.
Na vrh Go down
tabularasa
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 5
Godina : 42
Mjesto : Istra
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-12-03

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime3rd December 2008, 04:56

Definitivno XP ili Ubuntu (Linux distribucija), vistu zanemari, to ne postoji.

XP:
Ovaj OS je obvezan za studente, zbog MS office paketa(traze na faxu), Igre(one prave) i korisnike koji ne mogu koristiti alternativne OSove iskljucivo zbog nekog poslovnog softwarea, photoshopa i sl.

Naravno i starije ljude, koji su naviknuti na njega i ucenje novog bas ne ide Wink MA oni su jos na 98ici Wink

Linux:
To je os za sve ostale Wink Prilagodjavanje na neku od popularnijih(Ubuntu, Fedora, Arc) distra je relativno lagano. Naravno, dobro bi bilo imati nekog iskusnijeg, tko ce vam pokazati osnove koristenja GUIa, nacina upravljanja samim OSom, nacinom instlairanja paketa i sl. Jer je to ono sto razlikuje kapitalisticko govno zvano windows, od kvazi-komunistickog OSa Linux

kazem kvazi-komunistickog iz samog razloga sto je GNU/Linux OS slobodan software, radjen za opce dobro od ljudi, koji su izdvojili svoje slobodno vrijeme zbog vas, zbog promocije jednog idilicnog softwarskog koncepta, koji unatoc minimalnim financiranjima i nakon gotovo 2 desetljeca i dalje postoji... Linuxom protiv KAPITALISTE Wink

SFSN
Na vrh Go down
JugoSlovenKa Pionirka :)
Vodnik
Vodnik
JugoSlovenKa Pionirka :)


Female
Broj poruka : 90
Godina : 32
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-09-06

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime3rd December 2008, 20:25

vista je sranje ! Ja hocu ponovo XP Very Happy
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime3rd December 2008, 21:00

JugoSlovenKa Pionirka Smile (citat):
vista je sranje ! Ja hocu ponovo XP Very Happy
Dobićeš, saće subota. Wink
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
tabularasa
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 5
Godina : 42
Mjesto : Istra
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-12-03

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime3rd December 2008, 22:20

JugoSlovenKa Pionirka Smile (citat):
vista je sranje ! Ja hocu ponovo XP Very Happy

haha, kolko je mene ljudi pitalo,,, e T. znas,,, kupio sam laptop... imam gore onu Vistu.... a ja bi XP, jel se to moze staviti Wink)))
Na vrh Go down
valter
Vodnik
Vodnik
valter


Male
Broj poruka : 52
Godina : 72
Mjesto : Schweiz
Reputacija : 0
Bodovi : 2
Datum upisa : 2009-02-07

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Odgovor   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime11th February 2009, 19:00

Mac je majka, osim ako imas Ubuntu.
Za "male" novcanike preporucujem obavezno Ubuntu. Za one koji su zadovoljni, XP i Vistu a za dizajnere iMac.
Pri tome je bitno da je Procesor bar 2,3 Ghz da ima bar 4000BM DDR Ram i HD 1000GB. Za one koji se bave igricama na PC-u je potrebna Graficna Karta sa najmanje 512MB Ram. Pored toga treba naglasiti da se XP ili Vista isporucuje kao sistemski program. Sve ostale programe morate kupovati posebno. Kod IMac-a i kod Linux-a su svi dodatni porgrami vec uz sistemski program, sto ummanjuje razliku izmedju Xp-a Viste i iMac-a.

Valter
Na vrh Go down
http://www.sfrj4ever.ch
samir-ko-saki
Razvodnik
Razvodnik
samir-ko-saki


Male
Broj poruka : 20
Godina : 31
Mjesto : Coralici/ Cazin
Posao : Učenik
Obrazovanje : Gimnazija... 2 raz.
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2009-03-01

Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime2nd March 2009, 19:18

XP je najbolji, VISTA je samo "smeće".
jedino sad možda stavim si Windows 7 na comp. ali ipak dvoumim se. Neznam jel to pravo rjesenje pa pitam vas.
Na vrh Go down
Sponsored content





Xp vs Vista ili neki drugi OS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Xp vs Vista ili neki drugi OS   Xp vs Vista ili neki drugi OS I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Xp vs Vista ili neki drugi OS
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Off-topic :: Svijet Informatike-
Idi na: