Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 7 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 7 gostiju :: 1 Bot

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Biseri ..........

Go down 
4 posters
AutorPoruka
masha
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
masha


Female
Broj poruka : 163
Godina : 65
Mjesto : Tuzla
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-07

Biseri   .......... Empty
KomentarNaslov komentara: Biseri ..........   Biseri   .......... I_icon_minitime8th July 2008, 12:45

Bushovi biseri..

George W. Bush ostat će zapamćen kao predsjednik koji je započeo rat u Iraku, jedan od najvećih promašaja politike SAD-a. Od predsjednika koji upravlja svjetskom velesilom očekivala bi se veća ozbiljnost i inteligencija, međutim, Bush nas uvijek uspije iznenaditi. U nastavku pročitajte neke od najvećih bisera predsjednika SAD-a.

1. “Obojica koristimo Colgate pastu za zube.”, izjavio je Bush kada ga je reporter upitao što on i britanski premijer Tony Blair imaju zajedničko.

2. “O, ne, neće biti nikakvih žrtava.”, izjavio je tokom diskusije sa Pat Robertsonom o ratu u Iraku.

3. “Da li i vi imate crnce?”, postavio je pitanje brazilskom predsjedniku Fernandu Cardosu na sastanku u novembru 2001.

4. “Ja nisam veoma analitičan. Znate, ja ne provodim puno vremena razmišljajući o sebi i o stvarima koje radim.”, izjavio je 2003. tokom leta u Air Force One.

5. “Sve u svemu, ovo je bila fantastična godina za mene i Lauru.”, izjavio je nakon godinu dana predsjednikovanja, a tri mjeseca poslije napada na New York 11. septembra.

6. “Vjerujem da Bog govori kroz mene. Da nije tako, ne bih mogao raditi svoj posao.”, izjavio je 2004. na sastanku sa grupom Amiša.

7. “Ima stara izreka u Tennesseeju, znam da je u Texasu, vjerovatno u Tennesseeju, koja kaže – prevari me jednom, sramota je tvoja. Prevari me – ne možeš biti prevaren dva puta.” Pogledajte video.

8. “Znate, kada sam se kandidovao 2000. godine, rekao sam, želim da budem ratni predsjednik. Ni jedan predsjednik ne želi biti ratni predsjednik, ali ja to jesam.”, izjavio je 2006.

9. Kada ga je Maria Bartiromo sa CNBC-ja upitala da li koristi Google, odgovorio je: “Povremeno. Jedna od stvari koje sam koristio na Googleu jesu mape. Znate, vrlo je zanimljivo vidjeti – zaboravio sam ime programa – ali imate satelit i možete, kao… Ja nekako volim gledati svoj ranč. Podsjeti me gdje nekada želim biti.”

10. “Mislim…struja se okrenula…vidite, kako se ja sjećam….Ja sam odrastao u pustinji, ali struje su…Lako je vidjeti tok struje…Jesam li ja rekao te riječi?”, izjavio je kada su ga upitali da li se struja promijenila u Iraku.

11. Bush: “Peter, hoćeš li mi postaviti pitanje sa tim sunčanim naočalama?”
Peter Wallsten iz LA Timesa: “Mogu ih i skinuti.”
Bush: “Interesuje me taj look sa sunčanim naočalama, zaista.”
Wallsten: “U redu, onda ću ih ostaviti.”
Bush: ”Ali samo da gledatelji znaju, sunca nema.”
Wallsten: ”To zavisi od vaše perspektive.”
Ovo je bio razgovor sa slijepim novinarom Peterom Wallstenom, kojem se Bush kasnije ispričao. Pogledajte video.

12. “Moj najbolji trenutak bio je kada sam uhvatio ribu brancin od 3.5 kg u svom jezeru.”, odgovorio je kada ga je reporter upitao koji mu je bio najbolji trenutak od kako je preuzeo dužnost predsjednika.

13. “Poenta je kako da radimo zajedno da postignemo važne ciljeve. A jedan takav cilj jeste demokracija u Njemačkoj.”

14. “Ja težim da budem kompetitivna nacija.”
Na vrh Go down
http://www.titanik.bloger.hr
Dacho
Vodnik
Vodnik
Dacho


Male
Broj poruka : 89
Godina : 113
Mjesto : Jelah
Posao : ponekad
Obrazovanje : slabo ali bice bolje
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Biseri   .......... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Biseri ..........   Biseri   .......... I_icon_minitime8th July 2008, 16:58

- Mi stojimo uz NATO. Mi smo dio NATO-a. Mi stojimo uz Europu. Mi smo dio
Europe.

- Obećavam vam da ću slušati sve što se ovdje kaže, iako tu nisam bio.

- Provodimo mnogo vremena razgovarajući o Africi, što bi i trebali. Afrika je nacija koja boluje od nevjerojatne bolesti.

- Preletim naslove samo kako bi dobio uvid u to što je aktualno. Rijetko čitam vijesti, ali me informiraju ljudi koji su ih vjerojatno pročitali.

- Ja sam zapovjednik - vidite, ne moram objašnjavati - ne moram objašnjavati zašto govorim što govorim. To je zanimljiva stvar kad si predsjednik.

- Ovdje sam kako bih vas obavijestio da će ovaj četvrtak šalteri i avioni odletjeti s aerodroma Ronald Reagan.

- Rat protiv terorizma uključuje Saddama Husseina zbog prirode Saddama Husseina, povijesti Saddama Husseina, i njegove volje da samog sebe terorizira.

- Trebamo zakon o energiji koji će poticati njezinu potrošnju.

- Na svaku fatalnu pucnjavu dolaze tri nefatalne pucnjave. Ljudi, to je u Americi neprihvatljivo. Jednostavno neprihvatljivo. Moramo učiniti nešto u vezi toga.

- Ne znam zašto razgovaramo o Švedskoj. Oni su neutralni. Oni nemaju vojsku.

- Ja nisam analitičan. Znate da ne provodim mnogo vremena razmišljajući o sebi, zašto radim neke stvari.

- Ja znam u što vjerujem. I nastavit ću izražavati ono u što vjerujem i u što vjerujem. Vjerujem da je ono u što vjerujem ispravno.

- Najvažnija stvar za nas je naći Osamu bin Ladena. To nam je najvažniji prioritet i nećemo mirovati dok ga ne nađemo'', Washington, 2001. godine

- Ne znam gdje je bin Laden. Nemam pojma i nije me briga. To nije važno. To nije naš prioritet'' - Washington, 2002. godine

- Našli smo oružje za masovno uništenje. Našli smo laboratorije i naći ćemo još oružja. Oni koji misle da nismo našli ništa varaju se. Jer našli smo oružje, a ne kako drugi misle da nismo našli. Oružje za masovno uništenje mora biti negdje.

- Svi ambiciozni ljudi moraju znati da se uspjeti može samo s uspjehom, a ne s neuspjehom..

- Velika većina našeg uvoza dolazi iz inozemstva.

- Čini mi se da smo krenuli nezaustavljivim putem prema slobodi i demokraciji – ali se to može promijeniti.

- U jednu riječ može se sažeti odgovornost onog koji vlada, a ta jedna riječ glasi: "Budi potpuno pripremljen."

- Donio sam neke jako dobre odluke u prošlosti. Donio sam i neke jako dobre odluke u budućnosti.

- Budućnost će nam sutra biti bolja.

- Mi ćemo imati najbolje obrazovane Amerikance na svijetu.

- Ljudi koji su stvarno jako izvitopereni mogu doći i na vrlo važne funkcije, pa potom imati i ogroman utjecaj na politiku.

- Ako ne postignemo uspjeh, u opasnosti smo od neuspjeha.

- Nizak postotak birača na izborima pokazuje da je manji broj ljudi izašao na birališta.

- Kad su me pitali tko je odgovoran za nerede u Los Angelesu, moj je odgovor bio jednostavan: za nerede su odgovorni oni koji su izazvali te nerede, a za ubojstva su bili odgovorni oni koji su počinili ta ubojstva.

- Mi smo spremni za događaje koje je nemoguće predvidjeti, a koji će se možda dogoditi, ali se možda i neće dogoditi.

- Za američku svemirsku agenciju NASA svemir je prvi prioritet.

- Kad pažljivije proučimo stvar, vidjet ćemo da su učitelji jedina profesija koja podučava našu djecu.

- Nije zagađenje ono što ugrožava naš okoliš, njega ugrožavaju nečistoće u našem zraku i našoj vodi.

- Vrijeme je za ljudsku vrstu da uđe u Sunčev sustav.

- Ja ću nastaviti govoriti ovoj naciji što o njoj mislim kao o ljudskom biću i pojedincu.

- Mislim da se svi slažemo da je prošlost prošla.

- Vidim da ljudi imaju povjerenja u mene. Svaki put to osjetim kad mi u predizbornoj kampanji nepoznati ljudi dođu i kažu: ‘Nemojte nas opet iznevjeriti.

- I tako, u mojem stanju, mojem stanju unije, zapravo stanju, mojem govoru naciji, ma zovite to kako želite, govoru naciji, ja sam zatražio od Amerikanaca da daju 4000 godina, zapravo 4000 sati na godinu, do kraja svog života, u službu Amerike, da , to sam tražio, 4000 sati.

- Mi imamo džepove trajnog siromaštva u našoj zemlji, kojima ja ne dopuštam da nastave, pa stoga nastojim da oni prošire svoja krila diljem Amerike, kako bi se osjetio taj divan duh suosjećanja.

- Jasno mi je da nemir na Bliskom istoku stvara nemir na Bliskom istoku.

- Nadam se da će Kongres izglasati zakon s kojim ću ja moći živjeti čak ako i ne bude izglasan.

- Vrlo je važno da naš narod shvati da, kada je više trgovine, onda se više trguje.

- Da u SAD-u postoji diktatura, bilo bi mi mnogo lakše. Naravno, kad bih ja bio diktator.

- Divna stvar u knjigama jest to što se katkad u njima mogu naći i prekrasne slike.

- Znam da ljudi i ribe mogu zajedno živjeti miroljubivo.

- Neću odgovarati ni na kakva pitanja, ni na ona postavljena na engleskom, ni na ona postavljena na francuskom, ni na ona postavljena na meksičkom jeziku.

- Kao prvo, mi nećemo prihvatiti ugovor koji neće biti ratificiran ni ugovor za koji ja mislim da bi bio koristan ovoj zemlji.
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
masha
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
masha


Female
Broj poruka : 163
Godina : 65
Mjesto : Tuzla
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-07

Biseri   .......... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Biseri ..........   Biseri   .......... I_icon_minitime20th July 2008, 23:22

Dragana Mirković

#N ajviše volim da pijem sok od đusa
# Na pitanje da li voli Anu Karenjinu odgovara:- Da, pročitala sam sve od nje!
# Na pitanje kako se oseća u novom studiju odgovara: -Osećam se eventualno!
# VODITELJ: Šta čitate u poslednje vreme? - Uglavnom TOLSTOJEVSKOG.

Ceca

* Ceca (Trg '99): Ajmo sad nešto veselo "Kad bi bio ranjen ..."
* Da, ja sam samokritična, naročito prema sebi.
* Da, ja imam osećaj za filing.
* ...kad na naš stadion dolaze SUPROTNIČKI timovi...
Na vrh Go down
http://www.titanik.bloger.hr
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Biseri   .......... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Biseri ..........   Biseri   .......... I_icon_minitime9th October 2008, 20:26

Moj profesor energetike: "Voda ne može teći uz brdo! DOKAZANO!"
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Biseri   .......... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Biseri ..........   Biseri   .......... I_icon_minitime10th October 2008, 17:53

moja profesorica biologije, danas, ucenik odgovara, a nema pojma:
''sta je tebi sine?jesi dobro?sta si pio jutros?jednu casicu prije skole??eto te ko bolesna kokos! nemogu ja s tobom ucit na casu! TO JE JEDAN!''
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Sponsored content





Biseri   .......... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Biseri ..........   Biseri   .......... I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Biseri ..........
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Off-topic :: Zabava-
Idi na: